cz | de | en | pl

Penzion

Hejlův mlýn ... na samotě u lesa, nikým nerušeni, nikoho nerušit...

 
Ubytování s kapacitou 18 lůžek (+ maximálně 16 přistýlek), na půjčení 4 dětské postýlky...to vše v 5 apartmánech (8 samostatných ložnicích). Dva apartmány dvoulůžkové, dva čtyřlůžkové, 1 šetilůžkový.
 
Kuchyňky v apartmánech vybavené včetně základního nádobí 

Penzion nekuřácký, ubytování bez domácích mazlíčků

Dětské vybavení z zapůjčení, dětský koutek ve společenské místnosti, venkovní hřiště

Půjčovna sportovních potřeb, venkovní posilovací stroje

WI-FI a PARKOVÁNÍ zdarma

Možnost snídaňových a piknikových košů, prodej občerstvení, pro skupinu točené pivo dle přání, možnost kosmetiky, masáží, výtvarné dílny, vycházky s myslivcem, stavění mlýnků na potok, stloukání budek...

V obci výborně zásobený obchod, nekuřácká hospůdka, kde dobře vaří a mají rádi děti (pro skupiny možnost domluvy jídla na přání), několik dětských hřišť, prosté koupaliště, tenisové kurty, tělocvična s horolezeckou stěnou (možnost soukromého pronájmu tělocvičny-po domluvě i se sportovním vybavením).

V sousedním Lanškrouně - řada restaurací a velkých obchodů, tenisová hala, malý krytý bazén se saunou s možností sourkomého pronájmu.

Hejlův mlýn - tady vás moderní doba nesemele

Hejlův mlýn nabízí komfortní ubytování v 5 apartmánech s celkovou kapacitou 18 lůžek a 16 přistýlek. Apartmány jsou dvou až šestilůžkové. Všechny jsou prostorné, s vlastní koupelnou a vybavenou kuchyňkou.

V přízemí Hejlova mlýna, v prostoru bývalé mlýnice, vznikla společenská místnost s posezením, krbem, dětským koutkem a hlavně s výhledem na nové funkční mlýnské kolo. Ve společenské místnosti hosté mají možnost využít nabídky nápojů a pochutin. Celé přízemí Hejlova mlýna (společenská místnost a jeden apartmán) je bezbariérové.

S ohledem na malé děti není možný pobyt s domácími mazlíčky. Do vnitřních prostor penzionu si prosím s sebou vezměte domácí obuv.

Celý penzion je nekuřácký (kuřákům je požádání nachystán popelník na venkovní kryté terase).

     

 

Ubytování pro rodiny s dětmi

Pokud hledáte ubytování pro rodiny s dětmi, tak aby bylo ubytování v přírodě, kousek od lesa a daleko od dopravy, bude se Vám u nás líbit. Děti jsou v Hejlově mlýnu vítány a pro rodiče je u nás nachystáno spousta věcí, které zjednodušší balení i pobyt u nás. Ve společenské místnosti na děti čeká dětský koutek a jídelní židličky. Sociální zařízení u společenské místnosti je vybaveno přebalovacím pultem. Půjčujeme dětské vybavení – postýlky, chůvičku, přebalovací pult, dětské sedátko, vaničku, nočníky a stupátka. Všechny kuchyňky jsou vybaveny rychlovarnou konvicí a mikrovlnou troubou. Přímo u penzionu je dětské hřiště s houpačkami, další dětské hřiště je ve středu obce u návsi a také na poutním místě Mariánská hora.

Ubytování v přírodě

Hledáte místo, kde si děti užijí volnost, svobodné poznávání přírody a samostatné výpravy do lesa?

V blízkosti penzionu je měklý potůček (pro děti proto doporučujeme vzít gumáky a dostatek oblečení) a les, který také vybízí k průzkumu (pokud váháte, zda starší děti pustit do lesa samotné, třeba vás inspirují naše rodinná pravidla pro pohyb v lese: 1) všechny děti se drží pohromadě, 2) je třeba mít mlýn stále na dohled).

 
     

 

Aktivní dovolená

Výborné zázemí a výchozí místo pro výlety v penzionu najdou i cyklisté, turisté a lyžaři. Přímo z penzionu můžete podniknout krásné pěší výlety po okolí - na Mariánskou horu nad obcí s novou rozhlednu, nebo do okolních lesů a blízkých vesnic, nebo do Lanškrouna a Sázavského údolí. Pro sportovně založené je k dispozici místo na uložení sportovních potřeb. V Penzionu Hejlův mlýn funguje i malá půjčovna sportovních potřeb (k zapůjčení kola, helmy, běžky, běžecké boty). Kousek od Hejlova mlýna je koupaliště a tenisové kurty. V tělocvičně místní školy je horolezecká stěna. V sousedním Lanškrouně je nová hala pro tenis, badminton a boulderové lezení a také je v něm malý bazén se saunou, který si můžete pronajmout i pro uzavřenou skupinu. Běžkaři mohou při vydatnější sněhové nadílce nastoupit do stopy přímo u penzionu, po 15 minutách jízdy autem pak budou na upravených běžeckých okruzích v Čenkovicích. Na rodiny s dětmi čeká menší vlek ve vedlejších obcích Výprachtice a Bystřec, velký lyžařský areál je v Čenkovicích.