cz | de | en | pl

Adventní setkání v Penzionu Hejlův mlýn

První neděli adventní - 30. listopadu proběhlo ve Mlýně Adventní setkání.

Pro veřejnost byl poprvé přístupný Vejminek, kde dříve žila moje prababička Lydie s praděděčkem Františkem. Vejminek v neděli ožil návštěvníky, kteří si mohli koupit domácí čermenské koláče, cukroví, chlebíčky a utopence a dále perníčky od paní Věry Duškové, kávu od paní Chládkové z Pražírny kávy Lanškroun a horké nápoje Bilerbin od paní Bilerové a krásné dekorace od paní Švédové a Šilarové.

Společenská místnost penzionu s novým dětským koutkem během setkání patřila dětem. Děti si užily všechny herní prvky a hračky, pochutnaly si na domácích perníčcích a lineckém cukroví a na památku si odnášely perníček s motivem Hejlova mlýna od Radky Jánešové a nové Omalovánky z Hejlova mlýna, které ilustrovala Veronika Balcarová.

Při prodeji občerstvení od Penzionu Hejlův mlýn jste do hrnců přispěli 3 390,- Kč. Tuto částku zaokrouhlujeme na 4 000,- Kč a za ni nakoupíme dětské knížky do knihovny v Horní Čermné.

Za celou rodinu děkuji všem účastníkům za příjemné dopoledne ve Mlýně. Těšíme se na příští Adventní setkání ve Mlýně, které proběhne v neděli 29. listopadu 2015.