cz | de | en | pl

Nová rozhledna v Horní Čermné - na Mariánské hoře

06.09.2014

Víkend 5.-6. září v Penzionu Hejlův mlýn - nenechte si ujít

Poznejte krásy Horní Čermné z nové rozhledny, s batůžkem na zádech...nebo při "lovu" kešek...

6. září čeká Horní Čermnou slavnostní otevření nové rozhledny Mariánka. Při té příležitosti proběhne pochod "Po evropském rozvodí". Trasa 10 a 15 km povede i kolem Penzionu Hejlův mlýn. Pocestní u nás budou moci ochutnat voňavé čermenské koláče, osvěžit se domácími limonádami Bilerbin, které bude ve Mlýně během pochodu připravovat přímo paní Bilerová. Budete moci u nás posedět s výbornou čerstvě upraženou a umletou kávou z Pražírny Lanškroun, kterou Vám ve Mlýně bude chystat majitelka paní Chládková (rodačka z Horní Čermné).

Pro lovce kešek můj strejda Vladímír Hejl a bratranec Pavel Hejl připravili speciální trasu z velké části kopírující trasu pochodu...
http://www.geocaching.com/geocache/GC59K2P_pwt-po-evropskem-rozvodi-01

Pro hosty, kteří se budou pochodu účastnit můžeme zajistit dopravu kočárem na místo startu pochodu u rozhledny...no a na večer je pro znavené hosty možné zajistit přímo v penzionu výborné masáže od paní Jánešové - Salon RAJA.

Kdo by chtěl stihnout ještě něco dalšího, tak necelý kilometr od Hejlova mlýna se bude konat festival Stežník.
http://www.steznik.cz/

PS: Příští víkend nebude Hejlův mlýn tak klidným místem jako obvykle. Hostům zaručujeme soukromí v budově penzionu...a neklid v jeho okolí bude kompenzován ochutnávkou kávy a dobrot Bilerbin pro ubytované zdarma. Pro všechny hosty bude nachystán čermenský koláč s nádivkou dle přání (čermenské koláče se dělají s mákem, tvarohem nebo povidly)...bezlepková a bezmléčná varianta je samozřejmě možná.